menu back Ana sayfa İndirimli ürünler Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi
Ürün arama
Alt Menü 1

Ürün grupları
Alt Menü 2

globalsign

     Yararlı Bilgiler

    » Paraları Tanıyalım

    » Terimler

   » Banknot Tarihçesi

    » Önemli Hususlar

   » Kondisyon Derecelendirme 

      

    

 

Bu bölümde aradığınız soru ve cevabı bulamadıysanız, sorunuzu site yöneticisine iletmek için tıklayınız.
Kategori seçiniz :  
1


Soru : 1. www.parakoleksiyonu.com’dan nasıl alışveriş yapabilirim?
Cevap : 

  1. Sitemizden alışveriş yapmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi ana sayfamızın sağ üst bölümündeki "Üye olmak istiyorum" linkini kullanarak yapabilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünleri ürün sayfalarında bulunan "sepete ekle" butonunu kullanarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Satın almak istediğiniz tüm ürünleri sepetinize attıktan sonra, ana sayfanın sağ üst bölümündeki sepetim butonunu tıklayıp sepetim sayfasına giderek seçtiğiniz ürünleri kontrol edebilir ve sipariş vermek için sol taraftaki küçük kutuyu seçip "satın alınmasını istiyorum" butonunu kullanarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Açılan sayfada fatura ve sevkiyat bilgileriniz ile T.C. kimlik numarası, telefon numaraları, e-posta adresi ve varsa sipariş notunuzu yazarak devam butonua basmanız gerekmektedir.  Açılan sayfada ise ödeme seçeneklerinden "Havale/EFT" bölümünü seçip devam butonuna basmalısınız. (Henüz kredi kartı pos makinesi sistemi kurulmadığından şimdilik kredi kartı seçeneği kullanılmamaktadır.)                                                                         

Açılan sayfada sipariş bilgilerini kontrol ettikten sonra "Siparişi Onayla" butonuna basarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Sipariş tamamlandıktan sonra ana sayfadaki "Müşteri Hizmetleri" butonuna tıklayarak açılan sayfadaki "Banka Bilgileri" bölümünde görülen hesap numarasına ödenmesi gereken miktarın "Havale/EFT" yapılması gerekmektedir. Hesaba ödeme işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir yanlışlığa engel olmak ve işlemlerin hızlanmasını sağlamak maksadıyla  "Müşteri Hizmetleri" sayfasındaki "Havale Bildirim" formunu doldurup göndermeniz yararlı olacaktır.


 Soru : 2. www.parakoleksiyonu.com üyelik şifremi unuttum. Nasıl giriş yapabilirim?
Cevap : 

  2. Sitemizin sağ üst köşesinde bulununa "Şifremi unuttum" linkine tıklayarak açılan ekranındaki yere e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna tıklarsanız şifreniz adresinize gönderilecektir.


 Soru : 3. Sitenizden vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?
Cevap : 

  3. Telefon açarak veya e-posta göndererek sipariş ettiğiniz ürünleri kargoya verilmeden önce siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Kargo gönderildiyse, gönderme bedeli size ait olmak üzere geri göndermeniz durumunda paranız iade edilir.


 Soru : 4. Satın aldığım ürün ambalajından sitedeki resminden farklı, yırtık, kondisyonu düşük çıktı, ne yapmalıyım?
Cevap : 

  4.  Ürünler belirttiğimiz kondisyonların dışında, sitemizde sergilenen görüntüsünden farklı veya değişik seri numaralarına ait olması durumunda 7 gün içerisinde kargo ile iade edebilirsiniz. Ürünün elimize geçmesiyle birlikte paranız hesabınıza iade edilecektir. 


 Soru : 5. Üye olurken neden TC Kimlik numarası girmek zorunludur?
Cevap : 

  5. 29/08/2006 tarihli, 26274 sayili Resmi Gazetede teblig edildigi üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarasi yazma zorunlulugu getirilmistir. T.C. Kimlik Numaranizi ögrenmek için tıklayın


 Soru : 6. Ödeme seçenekleri nelerdir ve nasıl ödeme yapılır?
Cevap : 

  6. Banka Havalesi/EFT ile Ödeme: Havale / Eft ile oluşturacağınız siparişlerinizde ödeme sayfamızda havale yapabileceğiniz banka hesap numaramız bulunmaktadır ve bu hesabımıza havale/EFT yaparak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.  Müşteri hizmetleri sayfamızdanda banka hesap bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda kredi kartıyla ödeme seçeneği de devreye girecektir.

Yukarıda açıkladığımız ödeme seçeneklerinden size uygun olanını seçtikten sonra "Onayla" butonuna basarak, ödeme onay sayfasına gelirsiniz. Bu aşamada herhangi bir ödeme yapılmış değildir. Böylelikle, yapmış olduğunuz alışverişle ilgili tüm bilgileri yeniden gözden geçirme, değişiklik yapma veya alışverişten vazgeçme şansınız mevcuttur. Değisiklik yapmak için geri dönebilir, devam etmek istiyorsanız tekrar "Onayla" butonuna basarak, alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.


 
1
 
Biz Kimiz | Gizlilik Politikası ve Site Güvenliği | Garanti koşulları | Ürün Teslimi | Satış Sözleşmesi | Yasal Uyarı 
Parakoleksiyonu
Banka Seçenekleri
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 10 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 1318857
eticaret neticaret e-ticaret